Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання

Дата: 23.01.2024 10:38

Устинівське відділення   ДУ  «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ »   спільно з Міністерством охорони здоров’я України інформує.Фото без опису

Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке легко розповсюджується, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом: при кашлі та чханні, тісних особистих контактах, взаємодії з поверхнею, де є вірус, наприклад, якщо ви візьметеся за ручку дверей або візок у супермаркеті, на які щойно чхнув хворий.

Хворий стає заразним ще за декілька днів до появи висипки й може поширювати інфекцію, навіть не здогадуючись про це.

Від кору немає специфічного лікування, проте є безпечний та ефективний спосіб запобігти цьому захворюванню – вакцинація.

Які симптоми кору?

Інкубаційний період, час від моменту зараження до появи перших симптомів, триває зазвичай 7-14 днів. У цей час жодних ознак хвороби немає.

Початкові ознаки захворювання нагадують симптоми застуди:

1. підвищення температури
  2.  головний біль
  3.  нежить
  4.  сухий кашель
  5.  збільшення лімфовузлів
  6.  за день-два приєднуються кон’юнктивіт (почервоніння очей і   сльозотеча, можливі гнійні виділення)
  7.   діарея та блювота

На 4-5 день хвороби з’являються червоні висипання, вони починаються зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджуються на все тіло.

Що робити в разі підозри на кір?

Залишайтеся вдома!

Уникайте контактів з іншими людьми!

Повідомте свого лікаря, і виконайте його вказівки.

Попередьте про підозру на кір усіх людей, з якими ви контактували останніми днями. Якщо захворіла дитина, повідомте адміністрацію школи чи садочка.

Якщо контактні люди не вакциновані від кору, їм потрібно зробити екстрене щеплення від цієї хвороби у сімейного лікаря. Також їм потрібно деякий час побути на карантині, адже вони можуть бути вже інфікованими та заражати інших