До 10-ї річниці Дня памяті Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2024 17:13

Щороку 20 лютого наша держава вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні. Це увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Вони загинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулося найбільш жорстоке протистояння між бійцями підрозділу «Беркут» і патріотами країни, саме тоді переважно від куль снайперів, загинула майже сотня активістів Майдану.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей. І в цій боротьбі за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. Більшість із них – молоді, сильні, ті, хто лише починав жити. Ці події не лише стали найтрагічнішими й найдраматичнішими, поворотними в житті багатьох людей, але й змінили вектор розвитку всієї країни.

До 10-ї річниці Дня памяті Героїв Небесної Сотні  закладами культури нашої громади було організовано  та проведено цикл заходів:

- Брусівська б/ф: виставка-інсталяція «У нашій пам’яті залишились вони назавжди»;

-  Докучаєвська б/ф: акція «Янгол пам’яті»;

-  Новоігорівська б/ф: тематична поличка «Молитва лине в небеса»;

-  Седнівська б/ф: виставка-інсталяція « Завжди в наших серцях»;

- Ганно-Леонтовичевська б/ф: виставка-інсталяція «Небесній Сотні шана і молитва»;

- Інгульська б/ф: виставка-інсталяція « Герої не вмирають!»;

- Олександрівська б/ф: урок мужності «Вони тримають небеса» та акція «Ангели пам’яті»;

- Березівська б/ф: виставка-реквієм «Небесна Сотня. Герої не вмирають!»;

- Устинівська дитяча бібліотека: книжкова виставка « Герої не вмирають!» та майстер-клас «Янгол памяті»;

- Устинівська публічна бібліотека: онлайн презентація книжкової   виставки «Небесна Сотня – Герої нашого часу» та відеоролик «Ангели Майдану»;

-виховна година «Янголи свободи»  (Завтурівський ск);

-відеоролик «Світла пам'ять небесній сотні!» (Інгульський сбк);

-інсталяція «Небесна сотня – боротьба триває» (Брусівський ск);

-відеоролик «Небесна сотня – Герої не вмирають!» ( Олександрівський сбк);

-виховна години «Вдячні за свободу» (Криничуватьський сбк спільно з Березуватським ск);

-перегляд презентації «Герої небесної сотні»  (Жовтневий сбк);

-відеопрезентація, інсталяція «Небесна сотня - борці за майбутнє»  (Березівський сбк);

-виховна година «Слава і пам'ять, житиме вічно»  (Степанівський сбк);

-перегляд відеопрезентації «А сотню вже зустріли небеса»  (Докучаєвський сбк);

-інсталяція «Янголи України»  (Ганно – Требинівський сбк);

-виховна година, відеопрезентація «Люди, що змінили хід історії»     (Седнівський сбк).