Устинівська селищна рада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Хвороба Ньюкасла – небезпечне захворювання птиці

Дата: 21.02.2024 08:05
Кількість переглядів: 97

Однією з найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб птиці є хвороба Ньюкасла. Це захворювання набуло широкого поширення у багатьох європейських країнах та поширене на всіх континентах.Фото без опису

Хвороба Ньюкасла (псевдочума) - це особливо небезпечне висококонтагіозне інфекційне захворювання свійської птиці (особливо  родини  курячих),  спортивних  голубів  та іншої птиці, що утримується в неволі, яке визиває вірус, та  характеризується  ураженнями  центральної нервової системи,  респіраторних,  вісцеральних  органів,  високою смертністю.

У природних умовах на хворобу Ньюкасла частіше за все хворіють кури, індики, цесарки, тощо. Однак у природі також помічені випадки захворювання дикої птиці, наприклад горобців та голубів, які можуть переносити збудник захворювання на значні відстані і сприяти перезараженню здорових домашніх птахів. Також до хвороби певною мірою чутлива водоплавна птиця, як домашня, так і дика.

Основним джерелом інфекції є хвора та перехворіла птиця, яка виділяє вірус у зовнішнє середовище після одужання ще протягом 2–4 місяців.

У якості факторів передачі може виступати вся продукція птахівництва, забруднений робочий інвентар, корми та підстилка тощо. Слід також враховувати, що при утриманні великого поголів’я хворої птиці разом, інфіковане повітря з приміщення, після його видалення системою вентиляції, може розноситися на відстань до 3–5 км і представляти небезпеку для здорової птиці навколо.

 Інкубаційний період триває від 2 до 21 дня. У хворої птиці спостерігаються млявість, ціаноз (синюшність) гребеня й сережок, сонливість, втрата апетиту, часто пронос; фекалії водянисті, зеленувато-жовтого кольору, іноді з домішкою крові. Дихання утруднене, з хрипами, птиця дихає з відкритим дзьобом, під час вдиху чути характерне каркання та хрипи. Розвиваються нервові явища, судоми, порушення координації рухів, повний або частковий параліч лап і крил, скручування шиї. Загибель птиці може досягати 100%, але частіше смертність дорослої птиці сягає  до  50%,  а  у молодняку - 90%.

Хворобою Ньюкасла хворіють і люди.

         Ефективних засобів лікування птиці від хвороби  немає. Єдиний засіб захисту – своєчасна імунізація. У птахогосподарствах птицю щеплюють шляхом випоювання вакцин, суворо дотримуючись настанов з їх застосування. На великих птахокомплексах проводять  аерозольну вакцинацію. У приватному секторі застосовується інтраназальний метод – вакцину закапують по 2 каплі в ніздрю птиці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь