Як уберегти дитину від загроз в інтернеті

Дата: 12.03.2024 08:51

Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. І батьки мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж. Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті.Фото без опису

Дослідження британської організації Internet Watch Foundation показало, що в 96% (242 808 зображень) матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Війна в Україні ще більше посилила вразливість дівчат. Минулого року понад 200 дівчат віком 10-17 років з України та інших країн стали жертвами кривдника, який брав участь у сексуальному насильстві в інтернеті та продавав контент. Деякі жертви зізналися, що намагалися покінчити життя самогубством через психологічний тиск і вимагання онлайн-злочинців.

Поради для батьків:

Щоб захистити дитину від небезпек, які на неї можуть чекати в мережі, батькам рекомендують:

- започаткувати традицію снідати та/або вечеряти без гаджетів;

- проводити один день на тиждень (наприклад, неділю) офлайн (правило має стосуватися не лише дітей, а й дорослих);

- в ігровій формі встановити спеціальні правила для використання гаджетів у сім’ї й підписати з дитиною “Сімейну угоду”: вказати, де можна використовувати гаджет, як довго можна ним користуватися, де заряджати тощо;

- налаштувати профіль дитини так, щоб незнайомі люди не могли їй писати й залишати коментарі;

- влаштувати спільний перегляд освітніх відео та мультфільмів на YouTube-каналі ГО “#stop_sexтинг”, зокрема, “Хаппі та її суперсила” або адаптацію відео від Amaze.orgЯк бути в безпеці в інтернеті?”;

- провести для дитини в ігровому форматі уроки про безпеку в інтернеті.

Залишатися на зв’язку з друзями, сім’єю та знайомими онлайн – це чудово! Але ніщо, що ми робимо в інтернеті, не є насправді приватним, включаючи електронні листи, текстові повідомлення та навіть програми, які ми використовуємо на телефоні. Але хвилюватися не варто: ми самі можемо контролювати, чим ми хочемо ділитися з друзями в інтернеті та світом. Якщо діти будуть знати, як безпечно користуватися соцмережами та інтернетом, вони зможуть себе захистити!