Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Дата: 26.04.2024 15:14

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.

До дня аварії на Чорнобильській АЕС бібліотечними  закладами нашої громади організовано та проведено цикл заходів :

Брусівська б/ф - книжкова виставка « Пам'ятаємо уроки Чорнобиля...»;

Степанівська б/ф – тематична викладка «Чорнобиль... Трагедія ... Пам'ять», та поетичний флешмоб;

Новоігорівська б/ф – книжкова виставка «Живий плач мертвої зони»;

Криничуватська б/ф - година роздумів «Чорна спадщина Чорнобиля»;

Ганно-Леонтовичевська б/ф – тематична викладка «Під тінню Чорнобильського крила»;

Докучаєвська б/ф – Урок  пам'яті «Чорнобиль... Ми пам'ятаємо»;

Садківська б/ф – експрес-інформація «Чорних дат у людства є багато…»;

Криничненська б/ф - відеоролик «Чорнобиль, ти біль України»;

Устинівська дитяча бібліотека – книжкова виставка «Чорнобиль – біль і трагедія українського народу»;

Устинівська публічна бібліотека – онлайн екскурс  «Чорнобиль – чорний біль. Душевний і тілесний…» та презентація виставки-спомин «Суспільний вимір Чорнобильської  катастрофи»;

Інгульська б/ф - виховна година: "Земний уклін бійцям чорнобильського  лиха";

Олександрівська б/ф - майстер-клас із виготовлення "Квітки Чорнобиля". виставка – інсталяція ”На Чорнобиль журавлі летіли…" .