Вишиванка –це нерозривний зв'язок поколінь
«Сьогодні для мене чудова нагода одягти улюблену вишиванку – символ єдності, нескореності та надії. Вишиванка –це нерозривний зв'язок поколінь та духовна броня справжнього українця. У цей травневий день я хочу продемонструвати свій патріотизм і віру у краще майбутнє своєї держави. Хоча я й не маю сьогодні роботи, але я впевнена, що буду працювати на рідній землі, і в цьому мені допоможе служба зайнятості», – з піднесенням говорить безробітна Лариса ЧУБ .
Вона сьогодні завітала до Устинівського відділу Кропивницької філії, де взяла участь в профконсультаційному заході, яке було присвячене Дню вишиванки, що відзначається щороку у третій четвер травня.
Необхідно наголосити, що сьогодні, всі, хто завітав до Устинівського відділу, були одягнені у барвисті вишиванки, що створило неповторний настрій.
Бібліотекарі центральної бібліотеки провели всім відвідувачам презентацію виставки під назвою «Шароварщина та її вплив на українську культуру», яка дала можливість безробітним ознайомитись з історією української вишиванки, схемами орнаментів та різноманітними техніками вишивання, притаманними різним регіонам України. До того ж , була представлена книжково-ілюстративна виставка «Вишиванка – символ української душі».
Водночас фахівці служби зайнятості звернули увагу присутніх на тому, що наразі діють:
- державна програма сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей. Участь у цій програмі можуть взяти громадяни з числа малозабезпечених, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні;
- урядова програма «єРобота», яка має на меті допомогти незайнятим громадянам створити власний бізнес або розвивати вже налагоджену підприємницьку діяльність. Хто має бажання створити власну справу, серед напрямків може бути й виготовлення та пошиття національного одягу.
Крім того, Державна служба зайнятості може запропонувати:
- професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян, чия професія не користується попитом на сучасному ринку праці, і є бажає опановувати нові професії чи підвищувати професійні компетенції. Це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці та поверненню їх до трудової діяльності.
- опанувати нові професії або підвищити професійний рівень зайнятих громадян шляхом отримання ваучерів.
Тож, шляхів досягнення професійної реалізації чимало: незайнятим громадянам треба мати наполегливість, постійно підвищувати рівень внутрішньої мотивації до досягнення власних життєвих та професійних цілей.