ХОЛЕРА- причини зараження, симптоми, профілактика

Дата: 17.06.2024 08:22

Устинівське відділення ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю

та профілактики хвороб МОЗ України»   надає рекомендації, які допоможуть уберегтися від холери.

Холера— це небезпечне захворювання, яке може спричиняти важку гостру водянисту діарею зі зневодненням.

Людина може захворіти на холеру після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae. Холера вражає як дітей, так і дорослих і може призвести до смерті протягом декількох годин, якщо її не лікувати. Однак, у багатьох людей захворювання минає безсимптомно або з легкими чи помірними симптомами.

Основні симптоми холери:

• діарея, яка виникає раптово;
  • випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати «рисовий відвар»;
  • можуть бути нудота і блювання;
  • можуть виникати судоми в м’язах, найчастіше — у литках;
  •  ознаки зневоднення, зокрема запалі очі, посиніння губ і вух;
  • зниження температури тіла;
  • зниження еластичності шкіри, наприклад, зморшка шкіри після пощипування на тильній  поверхні передпліччя або кисті руки розпрямляється повільно.

Зазвичай, симптоми з’являються від 12 годин до 5 днів після вживання зараженої їжі або води.

Профілактика   холери

Профілактика холери вимагає дотримання санітарно-гігієнічних заходів, які включають в себе вживання їжі, що пройшла термічну обробку, а також миття рук і вживання чистої води.

Рекомендуємо дотримуватися правил :

1. Частіше мийте руки водою з милом, особливо після відвідування туалету та перед тим, як торкатися їжі. Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфекційний засіб для рук на спиртовій основі.
  2. Пийте тільки безпечну воду: бутильовану воду або воду, яку ви закип'ятили або продезінфікували самостійно. Якщо ви знаходитесь у зараженій місцевості, використовуйте бутильовану або кип'ячену воду навіть для чищення зубів. Гарячі напої, як і напої в банках або пляшках, зазвичай безпечні, але перед тим, як відкрити їх, протирайте їх зовні. Не додавайте лід у напої, якщо ви не зробили його самостійно із безпечної води.
  3. Їжте повністю приготовлену та гарячу їжу, по можливості уникайте їжу вуличних торговців. Якщо ви купуєте їжу у вуличного торговця, переконайтеся, що вона приготовлена ​​у вашій присутності та подається гарячою.
  4. Уникайте суші, а також сирої чи неправильно приготовленої риби та морепродуктів будь-якого виду.Фото без опису
  5. Вживайте тільки ті фрукти та овочі, які можна очистити самостійно, такі як банани, апельсини та авокадо. Тримайтеся подалі від салатів та фруктів, які не можна очистити, такі, як виноград та ягоди.
  6. Дотримуйтесь заходів зберігання продуктів. Важливим пунктом є правильні заходи зберігання продуктів у місцях, де немає доступу комахам.
  7. Уникайте відвідування місцевості, де зафіксовані спалахи холери, та спілкування із зараженими людьми. Якщо стався випадок із захворюванням людини на холеру, після його госпіталізації потрібно продезінфікувати місце проживання.

Дотримуючись таких рекомендацій, можна вберегти себе від важких наслідків холери, навіть проживаючи в епідеміологічно несприятливому регіоні.

Звертайтесь  за медичною допомогою при перших симптомах захворювання!!!

В  разі зараження, не займайтесь самолікуванням !!!