Щоб у кожної дитини були батьки: українці отримали 1400+ консультацій щодо усиновлення на порталі Дія
Через повномасштабне вторгнення росії понад 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Багато з них залишається під опікою родичів і близьких, але є діти, яким потрібна родина. Цифровізуємо процес усиновлення, щоб вони змогли знайти нову родину. За час роботи сервісів українці отримали понад 1400 консультацій щодо процедури усиновлення дитини. А понад 300 людей зареєструвалися кандидатом на усиновлення.
На порталі Дія доступні 7 видів послуг для усиновлювачів і тих, хто планує прийняти дитину в родину на інших умовах:
1. Консультація з усиновлення дитини допоможе оцінити готовність до усиновлення дитини, зрозуміти деталі процедури, вибрати форму сімейного виховання — опіка, піклування, прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.
2. Усиновлення: Реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти осиротілу дитину в сім’ю.
3. Усиновлення: Продовження кандидатства можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Ця послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі. Подати заяву потрібно не пізніше, ніж за 10 робочих днів до закінчення попереднього терміну.
4. Усиновлення: Зняття з обліку підходить для українців, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але вирішили не брати на виховання дитину.
5. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом актуальне для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками чи бажають створити дитячий будинок сімейного типу.
6. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом доступна для людей, які готові взяти опіку чи піклування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
7. Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, який уже має статус усиновлювача. У такому разі прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.
Щоб скористатися будь-якою з цих послуг через портал Дія, потрібно:
- зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису;
- вибрати необхідну послугу;
- заповнити дані про адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей, яких хочете всиновити;
- дочекатися отримання даних з реєстрів;
- продовжити заповнювати заяву — підвантажити потрібні документи;
- підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.
Заповнення всіх даних триває до 30 хвилин. Більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок — необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Після цього служба у справах дітей перевірить дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення. Раніше всі послуги з усиновлення були лише офлайн.