Іноземці вже можуть відкрити та вести бізнес в Україні онлайн: запустили програму uResidency
Прибираємо кордони для підприємців і запускаємо абсолютно новий підхід до ведення бізнесу. Фокус uResidency — на спеціалістах креативної економіки, зокрема з ІТ-сфери з Азії та Європи, які працюють над розробкою програм, комп’ютерних ігор, освітніх проєктів, цифрових технологій тощо. Завдяки uResidency іноземці без жодних поїздок в Україну — у європейську країну — відкривають тут власні справи, ведуть бізнес повністю онлайн і сплачують податки в наш державний бюджет.
Раніше іноземці не могли дистанційно відкрити бізнес в Україні — сюди елементарно треба було приїхати, а далі починався марафон установами. Тепер людина один раз проходить верифікацію в українському консульстві у своїй країні, після чого за декілька кліків реєструє свій бізнес та відкрива банківський рахунок.
uResidency — амбітний проєкт, саме тому ми заручилися підтримкою партнерів для його створення. Завдяки спільним зусиллям Україна продовжує свій шлях диджиталізації разом з європейськими партнерами, упроваджуючи сучасні цифрові рішення, які роблять нашу цифрову державу сильнішою.
У світі всього кілька країн пропонують іноземцям програми електронного резидентства: Естонія, Литва, Азербайджан, а також штат Колорадо в США. І тільки в Україні е-резидент не повинен сплачувати за реєстрацію, робити щомісячні внески та будь-які інші приховані платежі.
Е-резидентами України вже можуть стати громадяни Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. Згодом перелік країн буде розширено.
Тепер іноземцю відкрити свою справу в Україні дуже просто. Він у кілька кліків у застосунку uResidency чи на порталі відкриває в Україні ФОП, банківський рахунок, скориставшись Дія.Підписом.
Для е-резидентів діє знижене оподаткування — 5%. Податки й податкова звітність повністю автоматизовані. Щоквартально банк замість е-резидента подаватиме податкову декларацію і сплачуватиме податки, не треба для цього додатково наймати бухгалтера та юриста, платити йому гроші.
Перші е-резиденти вже відзначають переваги програми, зокрема просту реєстрацію бізнесу, підтримку на всіх етапах отримання статусу е-резидента, вигідну податкову ставку та відсутність прихованих платежів.
Із uResidency Україна стане привабливішою для ведення іноземного малого бізнесу. Закордонні підприємці зможуть реєструвати та вести власну справу за вигідними умовами, користуючись зручними інструментами, а Україна — залучати додаткові інвестиції, наповнювати держбюджет і стимулювати банківську сферу шляхом масштабування цифрових продуктів на іноземні ринки. Усе це посилить бренд України як цифрової держави.
Академія електронного урядування підтримала ідею створення uResidency в Україні та пройшла разом з нами 5-річний шлях від ідеї до великої амбітної програми, яка вже має перших учасників.
Дізнавайтеся більше про програму електронного резидентства України на сайті.