Свято Водохреща в закладах культури
Хрещення Господнє — останнє зі свят різдвяного циклу. Цього дня віряни святкують здійснення Таїнства Хрещення, яке Ісус Христос здійснив у віці 30 років на річці Йордан. Тому вода на свято вважається священною, вона здатна очищати тіло та душу від хвороб чи гріхів. А ще українці полюбляють купатися цього дня в ополонці. Водохреща має одну дату у всіх християнських конфесіях - 6 січня.
Цього дня віряни освячують воду, яка є головним символом свята. Християни вірять, що освячена вода на Водохреща має цілющі властивості, нею можна вилікуватись від недуг. Тому її зберігають увесь рік і вона не псується.
За давніми традиціями, освячення води проводили просто неба на березі річок, озер чи струмків. Крім того, перед Водохрещем люди з льоду вирізали великий хрест і ставили його біля ополонки, у яку згодом пірнали. Вони вважали, що таким чином очищуються від гріхів та заряджаються здоров’ям на увесь рік. В закладах культури нашої громади
- бесіду на тему «Святе Водохреща» (Криничуватський СБК спільно з Березуватськийм СК та Криничуватською б/ф);
- освячення води в храмі Благовіщення пресвятої Богородиці (Ганно-Требинівський СБК спільно з Ганно-Требинівською б/ф);
- тематичний захід (Завтурівський СК);
- Майстер-клас до «Декорування баночок для освяченої води на Водохрещі» (Седнівський СБК);
- відеоролик (Новоігорівська б/ф)
https://www.facebook.com/100029779922090/videos/519352340451997/;
- викладка літератури «Водохреща. Йордан. Історія, традиції, прикмети» та творча майстерня " Зима прийшла - свята принесла" (Докучаєвська б/ф).