Відділ культури, туризму та культурної спадщини

152-га річниця від дня народження Лесі Українки

Устинівська громада долучилась до акції «Українка – у кожній з нас», приуроченій 152-ій річниці від дня народження доньки нашого народу – Лесі Українки. Працівниці Устинівської селищної ради та її комунальних закладів читали улюблені поезії незламної Лесі.

08:08:15 25.02.2023

Культурно-мистецька акція «Наша мова – українська»

На виконання заходів програми розвитку та функціонування української мови в Устинівській селищній територіальній громаді та з нагоди відзначення Всесвітнього дня рідної мови Устинівська публічна бібліотека та бібліотеки філії провели культурно-мистецьку акцію «Наша мова – українська!».

22:10:28 21.02.2023

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

16:54:47 20.02.2023

16 лютого Україна відзначає День єднання

Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Мало хто  хотів вірити в це - країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу,  і щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання 16 лютого.

17:15:09 16.02.2023

Заходи, проведені клубними закладами громади, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав

15 лютого 2023 року минає 34 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна, розв'язана керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії, тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Із Афганської війни живими не повернулися додому на Україну 3360 українців, 80 пропало безвісти, поранених – 8000, інвалідами вийшли з цієї війни 3560 чоловік.

16:26:55 15.02.2023

Нарада з працівниками закладів культури

Клубні та бібліотечні заклади  реалізовують державну політику у сфері культури – зберігають національні традиції,  розвиток творчих надбань жителів громади, виховують патріотизм, здійснюють організацію змістовного дозвілля жителів громади та  проведення заходів з відзначення державних свят, пам’ятних дат на належному рівні.

09:23:54 07.02.2023

День пам’яті Героїв Крут

Однією з найбільш трагічних, але й значущих подій Української революції 1917 – 1921 років була битва під Крутами.

13:56:26 30.01.2023

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

17:41:18 28.01.2023

День Соборності в закладах культури

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік  відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

08:22:21 24.01.2023